Szampany i wina weselne

Nie tylko weselny szampan
Od lat na zabawach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic dziwnego, niemal każdy kraj ma swój państwowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od okazji, świętowanie połączone jest ze spożyciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to ogromne szczęście i przyczynek do nieopisanej radości! Co w takim wypadku pije się na polskich weselach? Wódkę. Ale od pewnego czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia innych alkoholi, łączonych wcześniej z raczej luksusem, a obecnie – ogólnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No Tak, wybór jest ogromny, jednocześnie nikt nie próbuje odebrać piwu czy wódce zasłużonych lokat w polskiej kulturze świętowania, jednak dziś coraz więcej osób rezygnuje z wódki na rzecz choćby wina.
Postaw na wino
Wino to pewna instytucja. Każdy lubi chociaż jeden gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Asortyment jest zapewne olbrzymi, nie można ograniczać się do jednego rodzaju. Po parę butelek odmiennych, przynajmniej dwóch rodzajów wina powinno uszczęśliwić weselników. Co jednak, kiedy na weselu jest tylko wino? Wtedy trzeba zainwestować w duże ilości tego trunku. Pamiętając w tym samym czasie o jego rodzaju. Mieszkańcy Polski coraz częściej spożywają wina i mają na ich temat z miesiąca na miesiąc większe pojęcie. Ponadto, te najtańsze, nierzadko zawierają zbyt duże ilości siarczanów, wpływając bardzo źle na smak. Z tej przyczyny zatem należy wziąć pod uwagę hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego gatunkowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo drogi. Odpowiednią butelkę wina w sklepie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Mając na uwadze koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Następnym interesującym alkoholem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat sporo polskich zaślubin. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, jednak coraz częściej jest również wyznacznikiem wyśmienitej zabawy w ogóle. Spożywa się go również w czasie weselnych dysput, zabaw i nie tylko. Który szampan zakupić? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje. Szampany mają cenę od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To dużo. Naturalnie, ich podróbki można nabyć już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego rodzaju trunków mogą być mimo wszystko zdradliwe. Kupienie kilku odpowiednich butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie mimo to ciągłego dostępu do szampana może być dosyć kosztowne.
Wielki asortyment win i szampanów weselnych
Wino i szampan to zawsze dobry pomysł, który wzbogaci wasze święto i dobrze wpłynie na ogólną opinię. Na trunkach nie powinno się oszczędzać, trzeba z kolei poznać wcześniej każdy z nich, żeby uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń w czasie imprezy. Powszechne jest bowiem pośród producentów stosowanie różnego rodzaju sztucznych substancji, które znacząco wpływają na jakość danego trunku.

Copyright – wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *