Szampany i wina weselne

Wesele to nie tylko szampan
Od lat na zabawach sukcesy odnosi wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, prawie każde państwo ma swój narodowy, mocny i słabszy trunek. Zależnie od sytuacji, świętowanie łączy się ze spożyciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to ogromne szczęście i powód do nieopisanej radości! Co w takim razie spożywa się na polskich weselach? Wódkę. Jednak od pewnego czasu coraz częściej widzimy wzrost znaczenia pozostałych alkoholi, łączonych wcześniej z zasadniczo luksusem, a obecnie – powszechnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No Tak, wybór jest wielki, jednocześnie nikt nie ma zamiaru odebrać piwu czy wódce zasłużonych miejsc w polskiej kulturze świętowania, ale dziś coraz więcej osób rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
Ale najpierw wino!
Wino to z pewnością instytucja. Wszyscy lubią chociaż jeden gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Asortyment jest z całą pewnością olbrzymi, nie należy ograniczać się do pojedynczego rodzaju. Po kilka butelek różnych, co najmniej dwóch gatunków wina może zadowolić weselników. Co jednak, kiedy na weselu jest jedynie wino? W takim razie trzeba zainwestować w większe ilości tego napoju. Nie zapominając w tym samym czasie o jego gatunku. Polacy coraz chętniej piją wina i mają o nich z roku na rok większe pojęcie. Poza tym, te najtańsze, często mają zbyt duże ilości siarczanów, wpływając szalenie źle na smak. Z tej przyczyny też należy wziąć pod uwagę hurtowe zamówienie kilkudziesięciu butelek lepszego gatunkowo trunku. Lepszy nie znaczy bardzo drogi. Odpowiednią butelkę wina w sklepie można kupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Biorąc pod uwagę koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Następnym ciekawym trunkiem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat sporo polskich ślubów. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest także symbolem wyśmienitej biesiady w ogóle. Pije się go także w czasie weselnych dysput, zabaw i nie tylko. Jaki szampan kupić? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje. Szampany kosztują od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To dużo. Naturalnie, ich podróbki można kupić już za przysłowiową „dychę”, efekty spożycia tego rodzaju trunków mogą być mimo wszystko różne. Kupno paru wyśmienitych butelek na toast jest cudownym pomysłem, zapewnienie jednak stałego dostępu do szampana może być dosyć kosztowne.
Wielki wybór win i szampanów ślubnych
Wino i szampan to zawsze perfekcyjny pomysł, który uatrakcyjni wasze święto i dobrze wpłynie na ogólne wrażenie. Na alkoholu nie trzeba oszczędzać, trzeba z kolei spróbować wcześniej każdy z nich, żeby uniknąć wątpliwych niespodzianek w czasie zabawy. Popularne jest bowiem pośród winiarzy stosowanie wszelkiego gatunku sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego trunku.

Test autorski kopiowanie i rozpowszechnianie zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *