Porady dotyczące win i szampanów na weselu

Jaki alkohol na wesele oprócz szampana
Od wieków na zabawach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, niemal każde państwo ma swój państwowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od sytuacji, biesiadowanie łączy się ze piciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to olbrzymie szczęście i powód do szalonej radości! Co w takim wypadku spożywa się na polskich zaślubinach? Wódkę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia pozostałych alkoholi, kojarzonych wcześniej z zasadniczo luksusem, a dziś – powszechnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No Tak, wybór jest gigantyczny, ponadto nikt nie ma zamiaru zabrać piwu czy wódce zasłużonych miejsc w polskiej kulturze zabawy, jednak dziś coraz większa liczba ludzi rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
A może wino do tego?
Wino to z pewnością instytucja. Wszyscy lubią chociaż jeden gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest z całą pewnością olbrzymi, nie należy ograniczać się do pojedynczego gatunku. Po kilka butelek innych, przynajmniej dwóch rodzajów wina może uszczęśliwić weselników. Co jednak, gdy na weselu jest tylko wino? Wtedy trzeba zainwestować w duże ilości tego trunku. Nie zapominając w tym samym czasie o jego gatunku. Polacy coraz chętniej piją wina i mają o nich z miesiąca na miesiąc większe pojęcie. Poza tym, te najtańsze, nierzadko zawierają zbyt wielkie ilości siarczanów, wpływając szalenie negatywnie na smak. Dlatego też należy mieć na uwadze hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo trunku. Lepszy nie znaczy bardzo kosztowny. Odpowiednią butelkę wina w markecie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Biorąc pod uwagę koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Następnym ciekawym trunkiem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat sporo polskich ślubów. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, jednak coraz częściej jest też symbolem dobrej zabawy w ogóle. Pije się go także w czasie weselnych pogaduszek, aktywności i nie tylko. Jaki szampan kupić? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje. Szampany mają cenę od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To wiele. Naturalnie, ich podróbki można nabyć już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego rodzaju alkoholi mogą być mimo wszystko różne. Zakupienie paru odpowiednich butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie jednak stałego dostępu do szampana może być dosyć kosztowne.
Wielki asortyment win i szampanów ślubnych
Wino i szampan to zawsze dobry pomysł, który wzbogaci wasze święto i pozytywnie wpłynie na ogólne wrażenie. Na trunkach nie można oszczędzać, powinno się natomiast poznać wcześniej każdy z nich, aby uniknąć wątpliwych zaskoczeń w czasie imprezy. Powszechne jest bowiem pośród producentów stosowanie wszelkiego rodzaju chemicznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego trunku.

Kopiowanie i rozpowszechnianie artykuły bez zgody serwisu zabronione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *