Porady dotyczące win i szampanów na weselu

Nie tylko szampan na weselu
Od wieków na zabawach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic zdrożnego, prawie każde państwo ma swój narodowy, mocny i słabszy napitek. Zależnie od okoliczności, biesiadowanie połączone jest ze piciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to ogromne szczęście i przyczynek do nieopisanej radości! Co w takim razie spożywa się na polskich ślubach? Wódkę. Ale od pewnego czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia innych alkoholi, kojarzonych wcześniej z zasadniczo luksusem, a obecnie – ogólnie dostępnymi i kochanymi. Jakimi? No właśnie, wybór jest gigantyczny, jednocześnie nikt nie ma zamiaru zabrać piwu czy wódce zasłużonych lokat w polskiej kulturze zabawy, jednak dziś coraz więcej ludzi rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
Wino to podstawa
Wino to z pewnością instytucja. Wszyscy lubią chociaż jeden gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest doprawdy olbrzymi, nie można ograniczać się do pojedynczego gatunku. Po parę butelek odmiennych, przynajmniej dwóch gatunków wina może zadowolić weselników. Co jednak, gdy na weselu jest tylko wino? Wtedy należy zainwestować w większe ilości tego napoju. Pamiętając jednocześnie o jego rodzaju. Mieszkańcy Polski coraz częściej piją wina i mają o nich z miesiąca na miesiąc obszerniejsze pojęcie. Poza tym, te najtańsze, nierzadko zawierają nazbyt duże ilości siarczanów, wpływając bardzo negatywnie na smak. Z tego powodu też należy mieć na uwadze hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo drogi. Dobrą butelkę wina w handlu detalicznym można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Mając na uwadze koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Kolejnym interesującym trunkiem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat wiele polskich zaślubin. Służy przede wszystkim wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest także symbolem dobrej zabawy w ogóle. Pije się go także w trakcie weselnych rozmów, aktywności i nie tylko. Jaki szampan zakupić? No właśnie, w tym miejscu sytuacja nieco się plącze. Szampany mają cenę od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To wiele. Oczywiście, ich marne kopie można zakupić już za przysłowiową „dychę”, efekty spożycia tego gatunku napojów mogą być mimo wszystko zdradliwe. Zakupienie kilku odpowiednich butelek na toast jest cudownym pomysłem, zapewnienie mimo to stałego dostępu do szampana może okazać się dosyć drogie.
Wielki wybór win i szampanów weselnych
Wino i szampan to zawsze perfekcyjny pomysł, który uatrakcyjni wasze święto i pozytywnie wpłynie na ogólne wrażenie. Na napojach nie można oszczędzać, trzeba z kolei spróbować wcześniej każdy z nich, aby uniknąć wątpliwych niespodzianek w czasie zabawy. Popularne jest bowiem wśród winiarzy stosowanie wszelkiego rodzaju sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego alkoholu.

Copyright – wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *