fotografia ślubna zdjęcie

Poradnik jak wybrać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego, czym się kierować i na co uważać.

Profesjonalny fotograf ślubny to z pewnością taki, który przede wszystkim potrafi udowodnić swoją wartość, a nie tylko o niej mówić. Od czasu gdy fotografia za sprawą cyfryzacji stała się bardzo popularna, obserwujemy wysyp coraz to większej liczby fotografów, których nie zawsze można zakwalifikować do grona profesjonalistów.
Więc na co powinniśmy zwracać uwagę, aby obie strony były zadowolone z podjętej współpracy? Poniżej prezentujemy Wam kilka punktów, które być może pomogą Wam w wyborze właściwego specjalisty.

1. Portfolio fotografa ślubnego, mówi wiele o jego autorze

Fotograf w żaden sposób nie powinien unikać pokazania swoim przyszłym klientom portfolio z wykonanych wcześniej sesji zdjęciowych. Nie zgadzajmy się, czekać zbyt długo na okazanie portfolio, ponieważ od tego kto będzie wykonywał Wasze zdjęcia zależy czy będziecie z jego pracy zadowoleni, czy też nie. Każdy ma swój gust, raz lepszy raz gorszy, dlatego porównywanie prac wielu fotografów zamieszczone na różnych stronach internetowych, podpowie co tak naprawdę Wam się podoba i czego chcielibyście uniknąć.

zdjęcia ślubne w rosji

Takiego wykonania z pewnością nie powstydziła by się grupa Monty Python.

2. Sprzęt jakim fotografuje fotograf ślubny

Wykonywania zdjęć ślubnych nie  wolno przy pomocy kompaktowego aparatu cyfrowego za kilkaset złotych. Mimo, że  najwybitniejsi fotografowie nawet przy użyciu takiego sprzętu potrafią zdziałać cuda, to nie liczcie jednak, że to akurat Wy traficie na tak wybitnego fotografa, który w cenie 1000-1500 PLN wykona dla Was artystyczną sesję zdjęciową, dokładając do tego kilka albumów plus co najmniej kilkaset profesjonalnych odbitek.
W fotografii odpowiedni sprzęt decyduje o jakości uzyskanych zdjęć. Wiele osób uważa, że to obiektyw jest najważniejszym elementem aparatu i z pewnością mają rację.
Same korpusy aparatu cyfrowego (część bez obiektywu) różnią się często kilkoma detalami, których nie ma w tańszych wersjach. Takimi jak na przykład ilość seryjnie „pstrykanych” zdjęć, czułość ISO, wyświetlacz LED itp., ale najważniejsza część – czyli matryca aparatu fotograficznego bardzo często jest na podobnym poziomie.
Ważniejszą częścią od samego korpusu, w największej mierze decydującej o jakości fotografii jest obiektyw używany przez fotografa.
Jeśli fotografowi przyjdzie wykonywanie fotografii w zaciemnionym kościele, albo w ciemnej sali weselnej, efekt jaki otrzymamy ze słabej jakości obiektywu, w którym jasność jest na poziomie f3,5 lub wyższej, może być bardzo kiepski.
Jasność obiektywu nastawiamy wybierając odpowiednią wartość przesłony, dzięki której regulujemy ilość wpadającego do aparatu światła. Jeżeli wartość „f” jest niższa tymświatła wpada więcej i zdjęcie jest jaśniejsze.

3. Umowa z fotografem ślubnym

Bardzo ważne jest abyśmy podpisali odpowiednią umowę z fotografem, która zapewni nam (i jemu) święty spokój. Na takiej umowie powinna znaleźć się specyfikacja usługi jaką zamawiamy. Czy zdjęcia mają byś w formie albumu, wydrukowanych zdjęć, a może tylko w wersji elektronicznej. Jeżeli fotograf pracuje do godziny 22, 00 czy 4 w nocy, taka informacja również musi znaleźć się na naszej umowie. Pamiętajmy, że zdjęcia ślubne, to nie tylko fotografie z kościoła, ale również z wesela i pleneru. Jeżeli zdjęcia plenerowe mają się odbyć innego dnia, również zadbajmy o taki zapis w umowie.

Wszystkie warunki umowy, informujące również o zaliczce dla fotografa ślubnego i całej formie rozliczenia, a także zapis o ewentualnej karze gdyby fotograf nagle był niedysponowany, powinny się w niej znaleźć.

© poradnik-slubny.pl / artykuł: Poradnik jak wybrać fotografa ślubnego? /

Słowa kluczowe: fotograf ślubny jak wybrać, jak wybrać fotografa ślubnego, zdjęcia ślubne

zaproszenia ślubne

Sklep internetowy, w którym znajdą Państwo tanie zaproszenia ślubne.