Które stylizacje ślubne są modne w 2018 roku?

Jaka moda ślubna panuje w tym roku? Zobacz co jest ważne planując wesele.

Ostatnie lata w modzie i trendach ślubnych wskazują, iż kolory romantyczne, pastelowe, szare, eteryczne, brzoskwiniowy i błękitny, cieszą się dużym prestiżem, a pośród nich królowała biel. Biel chociaż może powoli stawać się niezbyt trendy. Instytut Koloru Pantone z siedzibą w USA, zarządca w dziedzinie kolorów, ogłosił, że kolorem top w 2018 roku będzie ciemny fiolet (z ang. ultra violet purple). Oznacza, że na ślubach mogą się uwidaczniać suknie ślubne często w tym kolorze. Suknie białe z jedwabiu i szarmezy właściwie nie przeminą, ale równolegle można się spodziewać, że panny młode wybiorą też suknie w kolorze ciemnoczerwonym, jasnoniebieskim, czy nawet czarnym – gdyż takie kolory sukien można było zobaczyć na pokazie mody w Stanach Zjednoczonych w kolekcjach na 2018 rok. Do nich może też dołączyć ciemniejszy fiolet – w sukniach, marynarkach, spodniach lub dekoracjach na stole podczas wesela.
Zmienia się nie tylko paleta kolorów ślubnych. Zmianie ulega też styl ślubny. W związku z czym 2018 r. jest rokiem minimalizmu i prostoty. O ile niedawno najchętniej wybieranym stylem ślubnym był styl rustykalny, to na tą chwilę jest to styl Bohemian New Age, czyli styl Artystyczny Ery Wodnika. Nie jest to zmiana dogłębna. W 2 stylach wiedzie prym skromność. Różnica dotyczy przede wszystkim wyboru wnętrz i dekoracji ślubnych. W odróżnieniu do stylu rustykalnego, w Bohemian New Age nowożeńcy chcą, żeby ich przyjęcie odbyło się we wnętrzu industrialnym, o minimalistycznych ozdobach. Takim miejscem może być, na przykład, lokal pofabryczny z gołą cegłą na ścianach. Bohemian New Age to styl miejski, który stosuje niektórych elementów awangardowych (co może być widoczne na przykład w biżuterii na ślub czy dodatkach do stroju).
Wybór któregoś stylu w jakim odbędzie się ślub i wybór sali na przyjęcie to pokazanie swojej osobowości. Jednak według części wedding plannerów ta prawidłowość ulega zmianie i nadal będzie się zmieniać w bieżącym roku. Coraz częściej przyszłe małżeństwa wybierają styl i lokalizację ze względu na swoich gości, którym chcą zagwarantować jak najwięcej serca oraz szczęścia. Najczęściej z myślą o gościach wybierają dekoracje i jedzenie ślubne, i szukają coraz bardziej oryginalnych sposobów, żeby ich ślub i wesele zapadł w pamięci jako niezwykły.

…a może małe co nieco?

Widać to na przykład w przygotowywaniu deserów (torty geo, kremy, lodowe kanapki, lody na patyku), udekorowaniach stołów (modne stają się kamienne podkładki pod szklankę, tort na weselu jest często ozdobiony wyszukanym wzorem z teksturą). Na talerzach niejednokrotnie umieszcza się liście rozmarynu, lauru czy eukaliptusa, a stoły okrywane są makramą czy lnianymi bieżnikami z nieskomplikowanym wzorem. W miejsce złota i miedzi, pojawiają się srebro oraz chrom, co można zaobserwować w wybieranej zastawie. Ponadto, preferowane są też szkło również kryształ jako elementy dekoracyjne.
Bohemian New Age to rozważny eklektyzm. Hasłem estetyki ślubnej na aktualny rok jest elegancja i awangarda. Bohemian New Age będzie „leżał” między tymi stylami. Nie jest on oczywiście ostatecznym złotym środkiem na to, jak musi wyglądać ślub i ślubne przyjęcie, ale niewątpliwie jest natchnieniem, która współistnieć będzie z innymi, znanymi estetykami i sprawi, ze Wasi weselni goście poczują się szczególnie.
Projektanci, a także styliści z pewnością będą brali pod uwagę decyzję Instytutu Pantone. W odniesieniu do Bohemian New Age, wielu twórców od dawna ma w swoich zbiorach suknie ślubne pasujące do tego stylu. Ciekawym przykładem są suknie izraelskiej stylistki – Galii Lahav. Własnoręcznie doszywane ozdoby i perły do koronki koloru kości słoniowej, lśniące kryształki, piękno, minimalizm to symbole tej kreacji.
Ciemny fiolet, kolor 2018 roku, jest kolorem dla śmiałych panien młodych szukających nietypowych pomysłów w modzie ślubnej i przywiązujących wagę do symboliki kolorów. Ciemniejszy fiolet określa magię, dostojeństwo, duchowość, władzę królewską. Suknia weselna w kolorze fioletowym to wyjątkowy oraz przebojowy wybór, który ukaże magię ślubu, tak jak wybór zaproszeń ślubnych Saylove podkreśli niezwykłość i nadzwyczajność Waszego wspólnego ‚tak’, Wspólnej miłości w kolorze purpury, o której śpiewa Prince w „Purple Rain”. Może chcielibyście do tego utworu zatańczyć tego jedynego oraz wyjątkowego wspólnego tańca na Waszym ślubnym przyjęciu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *