Jakie wybrać wina weselne

Nie tylko szampan na weselu
Od wieków na biesiadach sukcesy odnosi wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, prawie każdy kraj ma swój państwowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od okoliczności, biesiadowanie połączone jest ze spożyciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to ogromne szczęście i powód do szalonej radości! Co w takim razie pije się na polskich weselach? Wódkę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia pozostałych alkoholi, kojarzonych poprzednio z zasadniczo luksusem, a obecnie – ogólnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No Tak, wybór jest ogromny, jednocześnie nikt nie ma zamiaru odebrać piwu czy wódce zasłużonych miejsc w polskiej kulturze biesiadowania, jednak obecnie coraz więcej ludzi rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
Postaw również na wino
Wino to z pewnością instytucja. Wszyscy lubią jakiś gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Asortyment jest zapewne wielki, nie należy ograniczać się do jednego rodzaju. Po kilka butelek różnych, co najmniej dwóch gatunków wina może uszczęśliwić weselników. Co w wypadku, gdy na weselu jest jedynie wino? W takim razie trzeba zainwestować w duże ilości tego trunku. Nie zapominając jednocześnie o jego rodzaju. Polacy coraz częściej piją wina i mają o nich z roku na rok większe pojęcie. Poza tym, te za kilkanaście złotych, często mają zbyt duże ilości siarczanów, wpływając bardzo negatywnie na smak. Dlatego zatem należy wziąć pod uwagę hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo kosztowny. Satysfakcjonującą butelkę wina w sklepie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Biorąc pod uwagę koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Kolejnym interesującym trunkiem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat sporo polskich wesel. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, jednak coraz częściej jest również znakiem wyśmienitej zabawy w ogóle. Pije się go także w trakcie weselnych dysput, aktywności i nie tylko. Który szampan zakupić? No właśnie, w tym miejscu sytuacja nieco się komplikuje. Szampany mają cenę od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To wiele. Naturalnie, ich marne kopie można zakupić już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego gatunku napojów mogą być jednak zdradliwe. Nabycie kilku wyśmienitych butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie mimo to stałego dostępu do szampana może być dosyć drogie.
Wielki asortyment win i szampanów weselnych
Wino i szampan to zawsze idealny pomysł, który uatrakcyjni wasze wesele i dobrze wpłynie na ogólną opinię. Na napojach nie można oszczędzać, powinno się z kolei spróbować wcześniej każdy z nich, by uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń w trakcie wesela. Popularne jest bowiem pośród producentów stosowanie wszelkiego rodzaju sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego trunku.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *