Jakie wybrać wina weselne

Weselny szampan (i nie tylko)
Od wieków na biesiadach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic zdrożnego, prawie każde państwo ma swój państwowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od okazji, biesiadowanie połączone jest ze piciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to wielkie szczęście i przyczynek do nieopisanej radości! Co w takim razie pije się na polskich weselach? Wódkę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej obserwujemy wzrost znaczenia innych alkoholi, kojarzonych poprzednio z raczej luksusem, a dziś – powszechnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No właśnie, wybór jest wielki, co więcej nikt nie ma zamiaru odebrać piwu czy wódce zasłużonych lokat w polskiej kulturze zabawy, ale dziś coraz większa liczba ludzi rezygnuje z wódki na rzecz choćby wina.
Postaw na wino
Wino to z pewnością instytucja. Każdy lubi jakiś rodzaj wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Asortyment jest doprawdy duży, nie należy ograniczać się do pojedynczego gatunku. Po kilka butelek odmiennych, przynajmniej dwóch rodzajów wina może zadowolić gości. Co w wypadku, kiedy na weselu jest tylko wino? Wtedy trzeba zainwestować w duże ilości tego alkoholu. Nie zapominając jednocześnie o jego rodzaju. Polacy coraz chętniej piją wina i mają na ich temat z roku na rok obszerniejsze pojęcie. Ponadto, te najtańsze, często zawierają nazbyt wielkie ilości siarczanów, wpływając bardzo negatywnie na smak. Z tej przyczyny też należy mieć na uwadze hurtowe zamówienie kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo drogi. Odpowiednią butelkę wina w sklepie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Mając na uwadze koszty weselnych przygotowań, nie jest to dużo.
Kolejnym interesującym trunkiem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat wiele polskich zaślubin. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest również wyznacznikiem wyśmienitej biesiady w ogóle. Pije się go również w trakcie weselnych dysput, aktywności i nie tylko. Jaki szampan kupić? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się plącze. Szampany kosztują od około osiemdziesięciu złotych za butelkę. To dużo. Naturalnie, ich marne kopie można kupić już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego gatunku trunków mogą być mimo wszystko zdradliwe. Nabycie kilku odpowiednich butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie jednak ciągłego dostępu do szampana może okazać się dosyć kosztowne.
Wielki asortyment win i szampanów weselnych
Wino i szampan to zawsze idealny pomysł, który uatrakcyjni wasze święto i dobrze wpłynie na ogólną opinię. Na napojach nie trzeba oszczędzać, powinno się natomiast spróbować wcześniej każdy z nich, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie wesela. Powszechne jest bowiem pośród winiarzy stosowanie różnego rodzaju sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego trunku.

Test autorski kopiowanie i rozpowszechnianie zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *