Jakie wybrać wina weselne

Weselny szampan (i nie tylko)
Od wieków na zabawach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic dziwnego, niemal każde państwo ma swój państwowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od sytuacji, biesiadowanie łączy się ze spożyciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to wielkie szczęście i przyczynek do nieopisanej radości! Co w takim wypadku pije się na polskich weselach? Wódkę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia innych alkoholi, kojarzonych wcześniej z raczej luksusem, a dziś – powszechnie dostępnymi i kochanymi. Jakimi? No Tak, wybór jest ogromny, jednocześnie nikt nie ma zamiaru odebrać piwu czy wódce zasłużonych lokat w polskiej kulturze biesiadowania, ale dziś coraz więcej osób rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
Na początku wino
Wino to pewna instytucja. Każdy lubi jakiś rodzaj wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest doprawdy olbrzymi, nie należy ograniczać się do jednego gatunku. Po kilka butelek różnych, przynajmniej dwóch rodzajów wina powinno zadowolić gości. Co w wypadku, gdy na weselu jest jedynie wino? W takim razie należy zainwestować w większe ilości tego alkoholu. Nie zapominając w tym samym czasie o jego rodzaju. Mieszkańcy Polski coraz częściej piją wina i mają na ich temat z roku na rok większe pojęcie. Poza tym, te za kilkanaście złotych, nierzadko mają nazbyt duże ilości siarczanów, wpływając szalenie negatywnie na smak. Z tego powodu zatem trzeba mieć na uwadze hurtowe zamówienie kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo drogi. Odpowiednią butelkę wina w handlu detalicznym można kupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Biorąc pod uwagę koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Kolejnym ciekawym alkoholem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat wiele polskich wesel. Służy przede wszystkim wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest także wyznacznikiem dobrej biesiady w ogóle. Spożywa się go również w czasie weselnych pogaduszek, aktywności i nie tylko. Jaki szampan zakupić? No tak, w tym miejscu sytuacja nieco się plącze. Szampany kosztują od około osiemdziesięciu złotych za butelkę. To dużo. Naturalnie, ich marne kopie można nabyć już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego gatunku alkoholi mogą być jednak różne. Kupno paru odpowiednich butelek na toast jest fantastycznym pomysłem, zapewnienie mimo to stałego dostępu do szampana może być dość drogie.
Wielki wybór win i szampanów ślubnych
Wino i szampan to zawsze dobry pomysł, który uatrakcyjni wasze święto i pozytywnie wpłynie na ogólne wrażenie. Na trunkach nie powinno się oszczędzać, powinno się z kolei spróbować wcześniej każdy z nich, aby uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń w czasie zabawy. Powszechne jest bowiem wśród winiarzy stosowanie wszelkiego gatunku sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego trunku.

Copyright – wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *