Czy kupić szampana na wesele?

Nie tylko szampan na weselu
Od wieków na biesiadach triumfy święci wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, niemal każde państwo ma swój narodowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od sytuacji, świętowanie łączy się ze piciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to wielkie szczęście i powód do szalonej radości! Co w takim razie pije się na polskich ślubach? Wódkę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej obserwujemy wzrost znaczenia innych alkoholi, łączonych poprzednio z zasadniczo luksusem, a obecnie – ogólnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No właśnie, wybór jest ogromny, jednocześnie nikt nie próbuje zabrać piwu czy wódce zasłużonych lokat w polskiej kulturze biesiadowania, ale obecnie coraz większa liczba osób rezygnuje z wódki na rzecz choćby wina.
Ale najpierw wino!
Wino to pewna instytucja. Każdy lubi jakiś rodzaj wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest zapewne olbrzymi, nie można ograniczać się do pojedynczego gatunku. Po kilka butelek różnych, przynajmniej dwóch rodzajów wina może uszczęśliwić weselników. Co jednak, kiedy na weselu jest tylko wino? Wtedy trzeba zainwestować w większe ilości tego alkoholu. Nie zapominając jednocześnie o jego rodzaju. Mieszkańcy Polski coraz chętniej piją wina i mają na ich temat z roku na rok obszerniejsze pojęcie. Ponadto, te najtańsze, często zawierają zbyt duże ilości siarczanów, wpływając bardzo negatywnie na smak. Z tej przyczyny też należy mieć na uwadze hurtowe zamówienie kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo alkoholu. Lepszy nie znaczy bardzo kosztowny. Satysfakcjonującą butelkę wina w markecie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Biorąc pod uwagę koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Następnym ciekawym alkoholem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat wiele polskich ślubów. Służy w zasadzie wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest też symbolem wyśmienitej zabawy w ogóle. Pije się go również w trakcie weselnych pogaduszek, aktywności i nie tylko. Jaki szampan wybrać? No tak, w tym miejscu sytuacja nieco się plącze. Szampany mają cenę od około osiemdziesięciu złotych za butelkę. To sporo. Naturalnie, ich marne kopie można zakupić już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego rodzaju napojów mogą być jednak zdradliwe. Kupno paru wyśmienitych butelek na toast jest cudownym pomysłem, zapewnienie mimo to ciągłego dostępu do szampana może być dość kosztowne.
Wielki wybór win i szampanów ślubnych
Wino i szampan to zawsze cudowny pomysł, który uatrakcyjni wasze wesele i dobrze wpłynie na ogólną opinię. Na napojach nie powinno się oszczędzać, powinno się z kolei spróbować wcześniej każdy z nich, by uniknąć wątpliwych zaskoczeń w czasie wesela. Popularne jest bowiem pośród producentów stosowanie różnego gatunku sztucznych substancji, które znacząco obniżają jakość danego alkoholu.

Copyright – wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *