Czy kupić szampana na wesele?

Weselny szampan (i nie tylko)
Od lat na biesiadach sukcesy odnosi wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, niemal każdy kraj ma swój narodowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od okazji, świętowanie połączone jest ze piciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to olbrzymie szczęście i przyczynek do nieopisanej radości! Co w takim wypadku spożywa się na polskich ślubach? Wódkę. Ale od pewnego czasu coraz częściej widzimy wzrost znaczenia pozostałych alkoholi, łączonych poprzednio z zasadniczo luksusem, a dziś – powszechnie dostępnymi i kochanymi. Jakimi? No Tak, wybór jest wielki, jednocześnie nikt nie próbuje zabrać piwu czy wódce zasłużonych miejsc w polskiej kulturze zabawy, jednak obecnie coraz więcej ludzi rezygnuje z wódki na rzecz choćby wina.
Na początku wino
Wino to z pewnością instytucja. Każdy lubi chociaż jeden gatunek wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest z całą pewnością wielki, nie należy ograniczać się do jednego rodzaju. Po kilka butelek odmiennych, przynajmniej dwóch gatunków wina powinno uszczęśliwić gości. Co w wypadku, gdy na weselu jest tylko wino? Wtedy trzeba zainwestować w znaczniejsze ilości tego napoju. Nie zapominając w tym samym czasie o jego jakości. Polacy coraz częściej spożywają wina i mają na ich temat z miesiąca na miesiąc większe pojęcie. Ponadto, te za kilkanaście złotych, nierzadko zawierają zbyt duże ilości siarczanów, wpływając szalenie źle na smak. Z tego powodu zatem warto wziąć pod uwagę hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego gatunkowo trunku. Lepszy nie znaczy bardzo kosztowny. Satysfakcjonującą butelkę wina w markecie można kupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Mając na uwadze koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Kolejnym interesującym alkoholem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat sporo polskich ślubów. Służy przede wszystkim wzniesieniu toastu, ale coraz częściej jest również znakiem wyśmienitej zabawy w ogóle. Pije się go również w czasie weselnych dysput, zabaw i nie tylko. Jaki szampan wybrać? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje. Szampany kosztują od mniej więcej osiemdziesięciu złotych za butelkę. To dużo. Naturalnie, ich podróbki można zakupić już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego rodzaju trunków mogą być jednak zdradliwe. Zakupienie paru odpowiednich butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie mimo to stałego dostępu do szampana może okazać się dosyć kosztowne.
Wielki wybór win i szampanów ślubnych
Wino i szampan to zawsze cudowny pomysł, który uatrakcyjni wasze wesele i dobrze wpłynie na ogólne wrażenie. Na napojach nie można oszczędzać, można natomiast odkryć wcześniej każdy z nich, by uniknąć wątpliwych zaskoczeń w czasie zabawy. Powszechne jest bowiem pośród producentów stosowanie wszelkiego gatunku chemicznych substancji, które znacząco wpływają na jakość danego trunku.

Copyright 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *