Co zamiast wódki i piwa na przyjęciu weselnym?

Nie tylko szampan na weselu
Od wieków na weselach sukcesy odnosi wódka. Nie ma w tym nic zaskakującego, niemal każde państwo ma swój narodowy, mocny i słabszy alkohol. Zależnie od sytuacji, biesiadowanie połączone jest ze spożyciem jednego lub drugiego. Albo obu, wesele to wielkie szczęście i powód do nieopisanej radości! Co w takim wypadku spożywa się na polskich weselach? Wódkę. Jednak od pewnego czasu coraz częściej zauważamy wzrost znaczenia pozostałych alkoholi, łączonych poprzednio z raczej luksusem, a dziś – ogólnie dostępnymi i lubianymi. Jakimi? No Tak, wybór jest gigantyczny, ponadto nikt nie próbuje zabrać piwu czy wódce zasłużonych miejsc w polskiej kulturze biesiadowania, jednak obecnie coraz większa liczba ludzi rezygnuje z wódki na rzecz chociażby wina.
Postaw również na wino
Wino to z pewnością instytucja. Wszyscy lubią jakiś rodzaj wina; białe, różowe, czerwone. Słodkie, półsłodkie, pół wytrawne, wytrawne. Wybór jest z całą pewnością olbrzymi, nie można ograniczać się do pojedynczego rodzaju. Po kilka butelek innych, przynajmniej dwóch gatunków wina powinno zadowolić weselników. Co w wypadku, gdy na weselu jest jedynie wino? Wtedy należy zainwestować w duże ilości tego alkoholu. Pamiętając jednocześnie o jego rodzaju. Mieszkańcy Polski coraz częściej spożywają wina i mają na ich temat z miesiąca na miesiąc obszerniejsze pojęcie. Poza tym, te za kilkanaście złotych, często zawierają zbyt wielkie ilości siarczanów, wpływając bardzo źle na smak. Z tej przyczyny zatem należy mieć na uwadze hurtowe kupno kilkudziesięciu butelek lepszego rodzajowo trunku. Lepszy nie znaczy bardzo kosztowny. Dobrą butelkę wina w sklepie można zakupić już za dwadzieścia – trzydzieści złotych. Mając na uwadze koszty weselnych przygotowań, nie jest to wiele.
Następnym ciekawym alkoholem jest szampan. Szturmem zdobywa od lat wiele polskich zaślubin. Służy przede wszystkim wzniesieniu toastu, jednak coraz częściej jest również wyznacznikiem wyśmienitej biesiady w ogóle. Pije się go także w czasie weselnych pogaduszek, aktywności i nie tylko. Który szampan wybrać? No właśnie, w tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje. Szampany kosztują od około osiemdziesięciu złotych za butelkę. To sporo. Oczywiście, ich podróbki można nabyć już za przysłowiową „dychę”, konsekwencje spożycia tego rodzaju alkoholi mogą być mimo wszystko zdradliwe. Kupienie kilku dobrych butelek na toast jest wspaniałym pomysłem, zapewnienie mimo to stałego dostępu do szampana może okazać się dosyć kosztowne.
Wielki asortyment win i szampanów weselnych
Wino i szampan to zawsze idealny pomysł, który uatrakcyjni wasze wesele i pozytywnie wpłynie na ogólną opinię. Na napojach nie można oszczędzać, można natomiast odkryć wcześniej każdy z nich, by uniknąć wątpliwych zaskoczeń w czasie zabawy. Powszechne jest bowiem pośród producentów stosowanie różnego rodzaju sztucznych substancji, które znacząco wpływają na jakość danego alkoholu.

Copyright – wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *